Міністерство закордонних справ України звернулось до НАТО, Євросоюзу та держав-партнерів по допомогу у подоланні наслідків природного лиха на заході України.

Про це йдеться у повідомленні МЗС.

Зазначається, що Україна звернулась до держав-партнерів та штаб-квартир міжнародних організацій, а з окремими зверненнями — до ЄС і НАТО.

«Представництво України при ЄС та Місія України при НАТО звернулися до інституцій ЄС та структур Альянсу, аби активувати Механізм цивільного захисту ЄС та залучити Євроатлантичний центр НАТО з реагування на катастрофи природного і техногенного характеру», — заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Відомство розраховує, що партнери підтримають зусилля України із захисту життя і здоров’я громадян, об’єктів критичної інфраструктури, зменшення негативного впливу природного лиха на господарську діяльність.

Нагадаємо, 23-25 червня на заході України через сильні і затяжні зливи сталася повінь. Стихія накрила Чернівецьку, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську і Закарпатську області.

Через негоду підтоплені тисячі будинків, пошкоджені або зруйновані автодороги та мости. Рятувальники евакуювали сотні місцевих жителів.

Станом на ранок 25 червня рятувальники продовжували ліквідовувати наслідки негоди у п'яти областях Західної України.

Метеорологи повідомляли, що з 24 червня дощі на заході будуть поступово зменшуватись, але рівень води у річках відразу не спаде.

Поділитись: