Європейське командування збройних сил США (EUCOM) завершило в п'ятницю, 23 жовтня, секретне навчання на території Німеччини. Військові перевіряли здатність штабу швидко мобілізуватись у разі загрози.

Про це повідомило видання Міністерства оборони США Stars and Stripes.

Зокрема, до навчань Austere Challenge 2021 залучили 4 400 військовослужбовців із США та НАТО. Протягом тижня вони моделювали ситуації, як відповідатимуть союзники у разі початку військових дій.

«Вони (навчання - ред.) мають широкий фокус. Було б справедливо сказати, що ми працюємо над безліччю наборів проблем», ㅡ сказав генерал-майор та керівник з навчань EUCOM Джон Бойд.

Подробиці проведених навчань є секретними, однак у виданні зазначили, що військові відпрацьовували об'єднання сухопутних, морських, повітряних, космічних та кіберсил військових у разі початку конфлікту. Зокрема, навчання проводили через «значну активність Росії», яка турбує американських військових.

А що у Росії?

Ще в липні 2020-го року Росія проводила масштабні військові навчання в анексованому Криму. Зокрема, морська піхота виконувала парашутні стрибки з гелікоптера, а флот разом з авіацією відпрацьовував ураження по кораблях «умовного противника». 

17 липня за наказом президента Росії Володимира Путіна у РФ почали перевіряти стан Південного і Західного військових округів, які розташовані на кордоні з Україною.

Того ж дня міністр оборони України Андрій Таран заявив, що паралельно українська армія проведе командно-штабні навчання «Об'єднані зусилля-2020», направлені на «стримування Росії».

Поділитись: