У разі навмисного порушення режиму припинення вогню на Донбасі до військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовуватися дисциплінарні стягнення. Про це на брифінгу в Часовому Ярі Донецької області заявив командир батальйону підполковник Олександр Яковенко, передає кореспондент hromadske.

«Якщо буде навмисне порушення, навмисна стрільба у сторону противника, то буде проведено розслідування і будуть покладені дисциплінарні стягнення. Але це все індивідуально і в залежності від ситуації», — пояснив Яковенко.

Він також зазначив, що режим перемир’я покладає додаткове психологічне навантаження на українських військових: «Дуже велика відповідальність покладається на особовий склад. [З’являється] потреба пильніше і краще виконувати службові обов’язки».

Командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко додав, що під час попередніх режимів припинення вогню питання про відповідальність бійців не порушувалося. Він запевнив, що кількість військовослужбовців у зоні ООС не зменшуватиметься.

Також Кравченко заявив, що підрозділи української армії відкриватимуть вогонь у відповідь у разі загрози життю та здоров'ю українських військовослужбовців, оскільки режим «тиші» не передбачає такої заборони.

Поділитись: