Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним. Інформацію про це підтвердили пресслужби обох глав держав. Кремль стверджує, що розмова відбулася «за ініціативою української сторони».

Це перша за понад п'ять місяців розмова Зеленського й Путіна (остання була 14 лютого) напередодні набуття чинності режиму припинення вогню на Донбасі з 27 липня.

Серед іншого, Зеленський і Путін обговорили умови перемир'я на Донбасі й «погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню», зазначає Офіс президента України.

Кремль, своєю чергою, висловив «серйозну заклопотаність» через нещодавні заяви українських високопосадовців про неприйнятність низки положень Мінських домовленостей і необхідність їхнього перегляду.

  • Раніше віцепрем’єр, міністр із питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков висловив думку, що представники Росії та бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» у Тристоронній контактній групі в Мінську не здатні домовлятися, тому їх треба змінювати.

У повідомленні Кремля також зазначається, що Зеленський у розмові з Путіним висловив «позицію про безальтернативність Мінських домовленостей», про що в повідомленні Офісу президента не згадується.

Пресслужба Зеленського зазначила, що сторони обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді в політичній підгрупі ТКГ, та Закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України.

За повідомленням Кремля, Путін охарактеризував постанову Верховної Ради про проведення місцевих виборів у 2020 році як «таку, що суперечить Мінським угодам і ставить під загрозу перспективи врегулювання».

Водночас Офіс президента зазначив, що Зеленський під час розмови порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина, тоді як пресслужба російського президента не згадала про це у повідомленні за підсумками розмови.

  • 22 липня учасники засідання Тристоронньої контактної групи по врегулювання ситуації на Донбасі домовились про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення з 27 липня.
Поділитись: