Викиди від виверження вулкана на Канарських островах дісталися України. Чи є загроза?

На острові Ла—Пальма Канарського архіпелагу триває виверження вулкана Кумбре—В'єха. Викиди діоксиду сірки, який він виділяє, дісталися території України. Але загрози населенню немає.
Про це повідомили в Українському гідрометцентрі.
Там зазначили, що останніми днями вчені за допомогою супутникового моніторингу виявили переміщення територією Європи повітряних мас із підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2. Він виділився під час виверження вулкана Кумбре-В'єха.
І хоч ці повітря маси дісталися України, вчені зазначають, що хвилюватися не варто, адже спостерігають їх не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах — 10-15 км.
«На повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає значним чином. У разі опадів утворюється слабокислий дощ, який, знову-таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища», — кажуть у Гідрометцентрі.
А ще синоптики додають, що повітряні маси найближчими днями доволі швидко переміщуватимуться територією України. І, за прогнозами, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2, вже практично повністю покине територію України та відійде на схід.
Виверження вулкана
Вулкан Кумбре-В'єха на іспанському острові Ла-Пальма прокинувся приблизно місяць тому і почав виверження. За словами влади, не відомо, коли все звершиться.
Потоки лави випалили понад 742 гектарів землі й зруйнували майже 2 тисячі будинків. Близько 7 тисяч людей евакуювали. Населення острова становить близько 83 тисяч жителів.
Острів був у підвищеній готовності після того, як за тиждень до виверження біля вулкана зафіксували понад 22 тисячі поштовхів.
Востаннє Кумбре-В'єха прокидався у 1971 році. Проте на Канарських островах, до яких входить Ла-Пальма, виверження фіксували у 2011 році, коли прокинувся вулкан Ель-Єрро.
- Поділитися: