Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що викорінює звичку працівників храмів сваритися на жінок, які заходять до православного храму без хустки.

Епіфаній зазначив, що працівники храмів старшого віку роблять різкі зауваження молоді. Утім він намагається викорінювати таку звичку, адже вважає, що приймати людину треба «з любов'ю», а не за зовнішнім виглядом.

«Ми повинні прийняти її з любов’ю. Вона сама прийде до усвідомлення, що в такому вигляді не можна відвідувати храм», — сказав Епіфаній в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Він також розповів про своє ставлення до сидячих місць у православних храмах, зазначивши, що лавки відсутні через малу місткість приміщень.

«Православна церква не проти лавок у храмах. Але якщо ми візьмемо Михайлівський золотоверхий собор чи інший у центрі Києва храм, якщо ми розмістимо лавки чи стільці, то це автоматично зменшить вдвічі або втричі місткість собору», — сказав Епіфаній.

Він додав, що в сільських храмах з цим «простіше» і в багатьох прихожах є навіть іменні місця.

«Я думаю, що в майбутньому це не буде проблемою і для нас, коли буде вирішене питання в мегаполісах відповідної кількості храмів», — сказав предстоятель ПЦУ, коментуючи можливість сидячих місць у храмах великих міст.

Зазначимо, 3 лютого у Софійському соборі відбулося зведення на престол предстоятеля Православної церкви України Епіфанія.

Предстоятелем Православної церкви України Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: