ENRU

«Він не виживе»: колишній в'язень про екстрадицію журналіста «Новой газеты» до Узбекистану

Після екстрадиції з Росії до Узбекистану журналісту «Новой газеты» Алі Ферузау (справжнє ім'я Худоберді Нурматов) загрожують ув'язнення і тортури.

Про це в інтерв'ю виданню «Новая газета» розповів колишній в'язень узбецької в'язниці Даніель Андерсен.

За його словами, Андерсен з 2003 року жив в Норвегії, оскільки отримав там політичний притулок. У 2014-му його затримали на кордоні з Киргизстаном, коли він намагався зустрітись з хворою матір'ю.

Колишній в'язень розповів, що зізнався у всьому, що йому інкримінували під шантажем: правоохоронці погрожували згвалтувати його сестру.

«Написав все, як вони диктували: що був членом Демократичної партії, з правозахисниками працював, що ми хотіли силою забрати владу, влаштувати теракти, що я гей», — сказав він.

Екс-в'язень побоюється, що журналісту Ферузу загрожує особливо жорстока в'язниця у місті Жаслик.

«Вашому Алі дають політичну статтю... В Узбекистані їх називають «червоний кодекс». «Червоних» ув'язнених в звичайних зонах не тримають, відправляють у в'язницю для особливо небезпечних —Жаслик, там, де Арал. Там багато туберкульоз хворіють, вмирають», — додав він.

Також Андерсен зауважив, що політв'язням в узбецькій в'язниці додають терміни. «Як підійде термін політичному виходити, так йому напишуть, що він в тюрмі порушував закони, і по 221-й статті додадуть 3,5 року. Всі політичні знають, що на волю не вийдуть, живуть у в'язниці, не чекають нічого», — сказав він.

Екс-в'язень також розповів про тортури, які загрожують засудженим за політичними статтями.

Андерсен зазначив, що вийшов із в'язниці по амністії і повернувся в Норвегію, однак не може працювати через зіпсоване здоров'я.

«Якщо російська влада чує — нехай не відправляє в Узбекистан вашого хлопця. Не виживе він. З аеропорту його заберуть, сто відсотків. Пряма дорога йому на Гвардійську», — підкреслив він.

Нагадаємо, Росія вирішила депортувати Феруза в Узбекистан, де його катували. Після рішення суду журналіст Феруз спробував накласти на себе руки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Росія хоче депортувати журналіста «Новой газеты» в Узбекистан

Підписуйтесь на наш канал в Telegram