Війна

Вірменія під час навчань відпрацювала оголошення війни: Азербайджан анонсував навчання у відповідь

14 вересня, 2018 19:34
Війна/Вірменія під час навчань відпрацювала оголошення війни: Азербайджан анонсував навчання у відповідь
Зберегти
Вигляд
Армія Вірменії провела військові навчання «Шант-2018» 11-13 вересня, під час яких парламент країни «відпрацював» оголошення війни. У відповідь Азербайджан анонсував свої навчання, у сценарії яких — «звільнення окупованих територій» Нагірного Карабаху.

Армія Вірменії провела військові навчання «Шант-2018» 11-13 вересня, під час яких парламент країни «відпрацював» оголошення війни. У відповідь Азербайджан анонсував свої навчання, у сценарії яких — «звільнення окупованих територій» Нагірного Карабаху.

Про це повідомляє «Кавказский узел».

За даними видання, під час навчань у Вірменії тренування провели не тільки збройні сили, а й політичні структури. Зокрема Національне зібрання країни (парламент — ред.) змоделювало оголошення війни.

За словами начальника Генштабу Вірменії Артака Давтяна, за сценарієм навчань вірменські військові повернули втрачені території. Він додав, що за основу тренувань взяли найгірший сценарій, аби максимально підготувати всі державні структури, зокрема для проведення мобілізації в умовах воєнного стану.

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян підтвердив, що умовний збройний конфлікт стосувався Нагірного Карабаху, гарантом безпеки якого, за словами Пашиняна, є Вірменія.

Міністерство закордонних справ Азербайджану розкритикувало ці навчання, звинувативши Єреван у зриві переговорного процесу щодо Нагірного Карабаху.

«Новий уряд Вірменії продовжує політику (екс-президента Сержа — ред.) Саргсяна, що залишає регіон один на один з новими військовими авантюрами та загрозами», — йдеться в заяві.

Крім того, Міністерство оборони Азербайджану анонсувало проведення 17-22 вересня військових навчань, у яких візьмуть участь близько 20 тисяч солдат, 200 одиниць танків та іншої бронетехніки, 120 ракетно-артилерійських установок та до 30 одиниць авіації.

«Під час навчань будуть відпрацьовані питання танкового прориву ешелонованої оборони супротивника на декількох напрямках, розгрому військових угрупувань та передових підрозділів Вірменії на території Карабаху, а також будуть виконані завдання зі звільнення окупованих земель шляхом знищення військових та стратегічних об’єктів», — наголошується в заяві Міноборони.

Нагадаємо, премєр Вірменії Нікол Пашинян під час відвідин Нагірного Карабаху заявив, що Вірменія готова до переговорів з Азербайджаном, за умови участі в процесі представника самопроголошеного Нагірного Карабаху.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ На межі миру: як живе самопроголошена Нагірно-Карабаська Республіка

Раніше Азербайджан звинуватив Вірменію у порушенні режиму тиші в Карабасі.

У липні цього року Азербайджан і невизнаний Карабах звинуватили одне одного у військових діях на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нагірний Карабах став Арцахом: що означає «референдум» у невизнаній республіці. 

Пов`язані новини