Вірменії потрібно думати над членством у ЄС — спікер парламенту

Спікер вірменського парламенту — Національних зборів — Ален Симонян заявив, що Вірменія повинна подумати про можливість стати кандидатом на членство в Європейському Союзі. Щодо членства в НАТО — країна це ніколи не розглядала, проте Єреван незадоволений бездіяльністю ОДКБ.

Про це він заявив в інтерв’ю «Радіо Азатутюн» (вірменська служба «Радіо Свободи»).

За словами Симоняна, країна рухатиметься в напрямку тих, хто забезпечить їй найбільшу безпеку. Він підкреслив, що демократичний світ «вирішив не шкодувати коштів для захисту Вірменії». Водночас спікер вірменського парламенту підкреслив, що поки країна не обговорює питання про зміну геополітичного вектора.

«Ми обговорюємо, що робити, щоб зменшити небезпеки, які можуть загрожувати Республіці Вірменія», — пояснив він.

На уточнювальне запитання журналіста, чи все ж таки Вірменія негласно змінює геополітичний вектор, Симонян відповів, що не хоче, аби країна робила «односторонній крок» у цьому.

«Можна сказати, що наші дії показують, що ми маємо набагато вищі показники демократії, ніж багато хто з наших країн-партнерів, які вже є членами ЄС, і ми цього не говоримо, наші партнери в ЄС говорять про це», — наголосив спікер Національних зборів.

У будь-якому разі, за словами голови вірменського парламенту, Єреван не збирається виходити з ОДКБ. Хоча він визнав, що «союзник», маючи на увазі найперше росію та весь військовий блок загалом, не допомагає Вірменії забезпечувати її безпеку.

«Вони навіть не кажуть, що не допоможуть. Кажуть: ну, подивимося, подумаємо, зрозуміємо. (...) Вони відмовляються від своїх [альянсових] зобов’язань», — поскаржився Симонян.

Що передувало?

У лютому прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що участь Вірменії в ОДКБ, де домінує москва, «заморожена».

За його словами, кілька місяців тому росія «відкрито закликала вірменське населення повалити владу», і ця пропаганда з москви не слабшає.

Глава вірменського уряду також додав, що особливо стурбований викраденням у Вірменії російською військовою поліцією громадянина рф Дмитра Сетракова, який не хотів воювати проти України.

Перед тим у Вірменії на 30 днів призупиняли діяльність компанії, яка ретранслює програми російської пропагандистської радіостанції.

Проте найбільш відверто Вірменія звинувачувала росію в тому, що вона не виконує своїх зобов’язань у Нагірному Карабасі та неспроможна забезпечити безпеку вірмен у випадку потенційного нападу з боку сусіднього Азербайджану.