Франція продасть Вірменії зброю для захисту неба
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що французькі виробники готові продати Вірменії техніку для протиповітряної оборони.
Про це повідомляє вірменська служба «Радіо Свобода» з посиланням на французьке видання Le Parisien.
Лекорню підтвердив, що зустрінеться з вірменським колегою Суреном Папікяном. Міністри планують офіційно оформити придбання Вірменією «певної кількості зброї у французьких виробників», зокрема підписати угоду, яка дозволить Єревану «забезпечити захист свого неба», сказав Лекорню.
«Дуже важливо дати Вірменії можливість захистити своє цивільне населення і забезпечити захист своїх кордонів», — наголосив міністр оборони Франції.
А втім, більше подробиць він не надав. Раніше глава французького військового відомства заявляв, що Париж не зможе захистити територіальну цілісність Вірменії військовим втручанням. Водночас Лекорню підкреслював, що Франція вивчить оборонні потреби Вірменії.
Трохи контексту
Вірменія має напружені відносини з сусіднім Азербайджаном. У 1991 році на території Азербайджану етнічні вірмени проголосили «Нагірно-Карабаську Республіку», яка проіснувала близько 30 років.
Восени 2020 року за 44 дні азербайджанська армія провела в Нагірному Карабасі військову операцію, внаслідок якої повернула контроль над регіоном.
Однак це не знизило напругу в регіоні. На кордоні траплялися перестрілки.
19 вересня 2023 року конфлікт між Вірменією та Азербайджаном знову загострився, коли Баку оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху, заявивши про провокації з боку вірменських сил.
Зрештою, 20 вересня невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» погодилася на умови Азербайджану, а президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів». Він оголосив, що його країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.
Та навіть після цього у Вірменії лунають побоювання, що Азербайджан не зупиниться і спробує вдертися на офіційно визнану територію Єревана, щоб прокласти шлях до своєї Нахічеванської Автономної Республіки, яка відділена від Баку вірменською територією.
- Поділитися: