Кабінет міністрів України затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на найближчі 3 роки. Всього уряд погодив близько ста проєктів, серед яких, як зазначають, виробництво власних апаратів ШВЛ та будівництво нового аеропорту.

Список інвестиційних проєктів затвердили на засіданні уряду у середу, 18 листопада, повідомили на Урядовому порталі.

Всього Кабмін отримав близько 600 пропозицій від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та держпідприємств.

До остаточного переліку увійшли близько ста проєктів, що стосуються охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, поводження з відходами, природоохоронної сфери, надання послуг поштового зв’язку.

Так, народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко опублікував перелік інвестиційних проєктів, до якого зокрема увійшли: будівництво енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС, організація виробництва апаратів ШВЛ, організація виробництва гранат РГД-5, пострілів ВОГ-17 та ВОГ-40, виробництво патронів для стрілецької зброї, будівництво нового аеропорту «Закарпаття», тощо.

В уряді зазначили, що затверджені проєкти можуть бути реалізовані із залученням інвестора, зокрема на умовах державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги або коштом кредитних коштів та бюджету.

Нагадаємо, минулого року уряд дещо спростив умови надання підтримки інвестиційним проєктам. У лютому міністр розвитку економіки Тимофій Милованов заявляв, що в уряді збираються пришвидшити економічне зростання через «інвестиції в людей та виробництво». Для цього Кабмін планував провести земельну реформу, реформу ринку праці, приватизацію, концесію, запровадити «інвестиційних нянь» для великих інвесторів, а також розвивати індустріальні парки, малий та середній бізнес та інфраструктуру.

Поділитись: