Комп'ютерний вірус Petya.A, який вразив мережі українських банків, урядових та інших установ та компаній, використовує мережеву вразливість MS17-010.

Комп'ютерний вірус Petya.A, який вразив мережі українських банків, урядових та інших установ та компаній, був відправлений файлом у листі.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними спецслужби, більшість уражень сталося через відкриття переважно текстових файлів.

«За даними СБУ, інфікування операційних систем переважно відбувалося через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вірус встановлює на ком'ютер набір скриптів для запуску шифрувальника файлів.

«Атака, основною метою якої було розповсюдження шифрувальника файлів Petya.A, використовувала мережеву вразливість MS17-010, внаслідок експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, що використовували зловмисники для запуску згаданого шифрувальника файлів», — повідомляє СБУ.

У спецслужбі радять не перезавантажувати комп'ютер, якщо є підозра на зараження вірусом.

«Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу : C:\Windows\perfc.dat», — пише прес-служба відомства.

Також на сайті спецслужби наводяться поради як захиститися від вірусу.

Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україною поширюється комп’ютерний вірус: атаковано десятки компаній та установ.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: