ENRU

Вірус WannaCrypt завдав збитків державам щонайменше на мільярд доларів

Збитки, заподіяні комп’ютерним вірусом WannaCrypt тільки за перші чотири дні склали щонайменше один мільярд доларів.

Про це повідомили експерти компанії KnowBe4, що займається комп'ютерною безпекою, передає Miami Herald.

Оцінюючи збитки, KnowBe4 враховувала, в числі інших, втрату даних, зниження продуктивності, перешкоди в роботі компаній і репутаційний збиток.

Станом на ранок 25 травня, жертви вірусу, що вимагає перерахувати певну суму за зняття блокування з даних, відправили на рахунки WannaCrypt понад 126 тисяч доларів. Всього надійшло близько 300 платежів, а кількість постраждалих від вірусу оцінюється в 200-300 тисяч.

Стратег KnowBe4 Перрі Карпентер припустив, що творці вірусу спочатку ставили перед собою завдання не отримати прибуток, а привернути увагу.

За іншою версією, на WannaCrypt все ж планували заробити, застосувавши в меншому масштабі, але поширення вірусу вийшло з-під контролю.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

За даними Kaspersky Lab, було зафіксовано більше 45 тисяч подібних атак у 74 країнах світу.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram