Вища рада правосуддя розгляне скаргу щодо судді, який дав дозвіл на прослушку в кабінеті голови ОАСК Вовка

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк
Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло ВовкFacebook / Павло Вовк

Вища рада правосуддя розгляне скаргу на суддю Чернігівського апеляційного суду Геннадія Салая, який дав дозвіл розмістити прослушку в кабінеті голови ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Про це пише «Центр протидії корупції».

Громадська організація стверджує, що повʼязані з Вовком люди буцімто хочуть помститись Салаю.

«Без дозволу на прослушку, який надав Салай, всієї жесті із організацією злочинної групи в ОАСК ми просто не дізналися б. І Вовка на лаві підсудних точно не побачили б. Як і ліквідованого ОАСК», — пояснив голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Так, Третя Дисциплінарна палата ВРП розглядатиме скаргу, яку подали адвокат Ростислав Кравець разом з депутаткою від забороненої ОПЗЖ Антоніною Славицькою. Кравець згадується на «плівках Вовка» і мав підозру від НАБУ у справі ОАСК. Славицьку також згадували на плівках кілька разів, вона є подругою Вовка, пише ЦПК.

Зазначається, що скаргу на Салая відкрив попередній склад ВРП ще кілька років тому. За це рішення голосували члени органу Павло Гречківський та Лариса Швецова. Їх теж згадують на «плівках ОАСК».

З того часу відбулося перезавантаження ВРП, а втім, там залишилася Інна Плахтій. Вона є секретаркою Дисциплінарної палати, яка і розглядатиме скаргу. У ЦПК кажуть, що раніше Плахтій «неодноразово приходила на допомогу» Вовку.

Зокрема, вона була доповідачкою у справі, що стосувалась переслідування Вовком іншого судді. Плахтій затягнула з розглядом і він не поніс за це жодної відповідальності. Іншу скаргу на Вовка проігнорували, бо начебто не відкривалось посилання на журналістське розслідування «Слідство.Інфо».

У чому звинувачують Вовка?

У 2020 році НАБУ звинуватило керівництво ОАСК, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні та ухваленні замовних рішень на користь політичних еліт і бізнесменів. Слідство опублікувало записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень. У березні 2021 року НАБУ завершило розслідування та відкрило матеріали справи для ознайомлення. Підозрювані та їхні адвокати могли ознайомлюватися з матеріалами справи до 15 червня 2022 року.

У НАБУ звинувачували захисників у затягуванні справи, а Вовка та інших суддів ОАСК — в ухилянні від процесуальних обов’язків: зокрема Вовк постійно ігнорував судові засідання. Свою поведінку очільник ОАСК пояснював тим, що не вважає себе підозрюваним у справі.

У квітні 2021 року у Верховній Раді зареєстрували президентський законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Замість нього президент Володимир Зеленський запропонував утворити новий суд — Київський міський окружний адміністративний суд.