Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Солом’янського районного суду міста Києва Людмилу Кізюн за неправомірне рішення на користь олігарха Ігоря Коломойського.

Як повідомили у ВРП, таке рішення прийняте через вчинення суддею дисциплінарного проступку.

Повідомляється, що підставою відкриття справи стосовно Кізюн були скарги НАБУ, САП, Нацбанку, а також “адвоката Самойленко А.О. в інтересах ТОВ “Астерс Консалт”.

Так, у скарзі адвокат Самойленко вказує, що ухвалою судді Кізюн від 15 грудня 2017 року вжито заходів забезпечення за позовом до НБУ, публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк», Міністерства фінансів України та інших про визнання недійсними договорів та припинення дій.

ТАк, на думку адвоката, ухвала суду ґрунтується виключно на припущеннях судді, не містить жодних посилань на докази та перешкоджає господарській діяльності зазначених в ухвалі юридичних осіб, що є втручанням у їхню діяльність.

Таку ж скаргу подав НБУ. У ній, зокрема, йдеться, що ухвалою суду неправомірно зупинено рішення, акти НБУ, встановлено для регулятора заборону вчиняти певні дії, що суперечить нормам процесуального законодавства.

За інформацією ВРП, допущені суддею Кізюн порушення призвели до істотних негативних наслідків як для відповідачів — Національного банку України, Міністерства фінансів України, ПАТ КБ «Приватбанк», — так і для авторитету правосуддя.

«З огляду на характер та множинність грубих порушень, допущених суддею Кізюн Л.І., які свідчать, що суддею необ’єктивно та несправедливо здійснено правосуддя…Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вважає, що застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення її з посади є пропорційним вчиненим дисциплінарним проступкам і відповідає вимогам статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 50 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», — йдеться у рішенні.

Нагадаємо, 2 квітня Окружний адміністративний суд Києва оголосив перерву у розгляді справи за позовом українського олігарха Ігоря Коломойського до уряду, Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання незаконним рішення щодо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.

12 лютого 2019 року стало відомо, що колишні власники ПриватБанку незаконно вивели з-під застави у Нацбанку зерновий термінал на Одещині.

5 лютого стало відомо, що компанія колишніх власників ПриватБанку відсудила у нього майже 25 мільйонів гривень.

Поділитись: