Економіка

Компанія Коломойського відсудила у ПриватБанку 25 млн грн

Finbalance
Економіка/Компанія Коломойського відсудила у ПриватБанку 25 млн грн
Зберегти
Вигляд
Компанія «Акватера», кінцевими власниками якої є українські олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, виграла суд проти ПриватБанку та домоглася відшкодування 24,9 мільйона гривень.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду.

Зазначається, що у 2009 році компанія Коломойського взяла в ПриватБанку іпотеку та надала нерухомість, що розташована у Дніпрі, у застав. Згодом банк передав її у заставу до Національного банку України за кредитом рефінансування. Вартість майна складає близько 24,9 мільйона гривень.

У 2017 році Нацбанк звернувся до компанії «Акватера» з вимогою погасити заборгованість за іпотекою (адже саме Нацбанк виявився тримачем цієї іпотеки та мав право вимоги за кредитом). Після цього компанія Коломойського направила до ПриватБанку листа з вимогою компенсувати сплачені до НБУ 24,9 мільйона гривень. ПриватБанк погасити цей борг відмовився.

Суд постановив, що вимога компанії Коломойського та Боголюбова законна та зобов’язав ПриватБанк компенсувати витрачені 24,9 мільйона гривень на погашення кредиту рефінансування

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коломойский проти ПриватБанку: з активів олігархів можуть зняти арешт

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Крім цього, на колишніх власників ПриватБанку до швейцарського суду подав Національний банк України. Він вимагає від Коломойського та Боголюбова відшкодувати 6,64 мільярда гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Пов`язані новини