Життя

Колишні власники ПриватБанку повернули собі зерновий термінал, який перебував у заставі Нацбанку

Нацбанк
Життя/Колишні власники ПриватБанку повернули собі зерновий термінал, який перебував у заставі Нацбанку
Зберегти
Вигляд
lead
Компанія, пов'язана з колишніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим «Агротермінал Логістік» повернула у свою власність термінал «Бориваж», що знаходиться в Одеській області. Цей комплекс перебував у заставі Нацбанку за виданими ПриватБанку кредитами рефінансування.

Повернення комплексу відбулось не у судовому порядку, а шляхом перереєстрації цього майна комунальним реєстратором «Агенція реєстраційних послуг».

Агротермінал у 2014 році передав у заставу Нацбанку ПриватБанку. Під цю заставу банк отримав кредит від НБУ, який досі не погасив. Колишні ж власники ПриватБанку з вересня 2017 року почали у судовому порядку оскаржувати договір іпотеки. У липні 2018 року справу передали до Верховного суду, який ухвалив рішення на користь Нацбанку та залишив майно у його власності. Відтак, перереєстрація майнового комплексу відбулась незаконно, зазначають в НБУ.

«Національний банк обурений незаконними діями представників ТОВ «Агротермінал Логістик» та державного реєстратора, наслідком яких може стати нанесення багатомільярдних збитків державі. 11 лютого Національний банк подав відповідну скаргу на дії реєстратора до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Нацбанку Віктор Григорчук.

5 лютого стало відомо, що компанія колишніх власників ПриватБанку відсудила у нього майже 25 мільйонів гривень.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коломойский проти ПриватБанку: з активів олігархів можуть зняти арешт

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Крім цього, на колишніх власників ПриватБанку до швейцарського суду подав Національний банк України. Він вимагає від Коломойського та Боголюбова відшкодувати 6,64 мільярда гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Пов`язані новини