Через стрімке зростання кількості хворих на СOVID-19 українські виші тимчасово перейдуть на дистанційне навчання.

Таке рішення ухвалили під час наради у президента, розповів голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка», — зазначив Радуцький. 

Крім того, осінні канікули у школах мають розпочатись раніше, ніж було заплановано. 

«Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня», — вважає глава комітету.

Як працюють школи в умовах епідемії?

Зараз школи можуть працювати як в очному, так і в змішаному форматі, коли деякі класи переводять на дистанційний режим. Те, як працюватиме конкретний освітній заклад, залежить від того, до якої карантинної зони він потрапить.

Учні шкіл у «зеленій» та «жовтій» зонах відвідують уроки офлайн. У «помаранчевій» зоні навчання змішане — тобто якісь класи ходять у школу, а якісь — вчаться онлайн. Там школу можуть закрити узагалі, якщо на карантин відправлять понад 50% класів. 

Школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни, зокрема на входах до шкіл мають бути антисептики, а учням мають вимірювати температуру.

Якщо навчальний заклад розташований у регіоні, який потрапив до «червоної» зони, то діти до школи не йдуть, а навчаються онлайн. Рішення про закриття шкіл мають ухвалити спільно місцева та центральна влада.

Однак є умова, яка не залежить від поділу на зони: якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, весь клас має йти на самоізоляцію.

А що в нас взагалі з епідемією?

Якщо коротко — вона стрімко набирає обертів. За добу в середньому вже виявляють понад 5 тисяч нових випадків інфікування.

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який буде діяти з 12 жовтня, можна подивитися тут.

У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують введення жорсткого карантину за два тижні до того, як всі ліжка, призначені для інфікованих, будуть заповнені. Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

Поділитись: