Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення про закриття справи власника VAB Банку Олега Бахматюка. Того підозрюють у привласненні 1,2 мільярда гривень коштів, виданих Нацбанком як стабілізаційний кредит.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

За словами антикорупціонерів, розгляд справи Апеляційною палатою ВАКС тривав три дні. За цей час адвокати Бахматюка «погрожували суддям ЄСПЛ, дорікали ВАКСу, що той ще й року не працює, емоційно реагували на рішення суддів щодо клопотань».

ЦПК нагадує, що раніше генеральна прокурорка Ірина Венедіктова пообіцяла виконати будь-яке рішення ВАКС.

26 червня Венедіктова повідомила, що Печерський суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора закрити справу Бахматюка.

  • 13 листопада 2019 року Національне антикорупційне бюро України відправило поштою повідомлення про підозру власнику VAB Банку, його підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого банку Національним банком України. НАБУ не називало імен підозрюваних, але фактичним власником банку був український бізнесмен Олег Бахматюк.
  • За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 мільярда гривень.
  • За версією прокуратури, власник Олег Бахматюк вступив у змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком для одержання кредиту під заставу майна, вартість якого була завищена у 25 разів. Ціну завищили шляхом складання підроблених звітів оцінки.
Поділитись: