Вісім років корінні племена Тайваню відстоювали своє право полювати на тварин. Суд із ними погодився не до кінця

Конституційний суд Тайваню постановив, що корінне населення острова повинне дотримуватися майже всіх правил полювання, встановлених для решти населення. Племена вісім років доводили, що практика полювання має для них важливе культурне значення.
Про це повідомляє BBC.
Розгляд справи почався у 2013 році, коли 62-річного члена племені бунун Таму Талума засудили до трьох із половиною років в’язниці за вбивство двох оленів, захищених законодавством Тайваню, з модифікованої рушниці.
Чоловік заявляв, що вполював оленів для своєї 94-річної матері, яка харчується м’ясом диких тварин. Його підтримали сотні активістів серед корінного населення Тайваню, які стверджували, що полювання — важлива складова їхньої культури.
Вони звернулися до суду острова з проханням дозволити використовувати не лише саморобну зброю (яка, за їхніми словами, призводить до травмувань) і полювати не лише у чітко визначені законом дні.
У 2017 році вирок Талума призупинили до завершення розгляду звернення. Верховний суд залишив рішення щодо чоловіка в силі, але спрямував справу для роз'яснення до Конституційного суду, де її почали розглядати в березні 2021-го.
7 травня Конституційний суд постановив, що деякі з положень законодавства — зокрема вимога до корінного населення подавати заявку на полювання заздалегідь з указанням точної кількості тварин, яку планується вполювати, — справді є неконституційними.
Водночас суд відмовився дозволяти корінним тайванцям убивати захищені законодавством види, а також використовувати незареєстровану зброю. Їм дозволили полювати лише у визначені законом дні з використанням саморобних гвинтівок.
«Конституція визнає як захист права корінного населення на втілення ними своєї культури полювання, так і захист довкілля та екології», — зазначив суд.
Тама Талум заявив, що рішення Конституційного суду не стане на заваді його полюванню. А його адвокат зазначив, що попри програш, на державному рівні вперше визнали право корінного населення на полювання, і додав, що добиватиметься умовного ув'язнення для свого клієнта.
На Тайвані офіційно визнаються 16 корінних племен. До колонізації острова Китаєм у XVII столітті вони жили окремо від решти світу й досі зберегли багато унікальних звичаїв. За оцінками, корінні жителі острова становлять 2,5% від 28-мільйонного населення.
Попри конституційні гарантії, представники корінних племен мають меншу середню зарплату, ніж решта населення Тайваню, серед них також поширене безробіття та хвороби. Обмеження на полювання вони вважають дискримінацією.
- Поділитися: