Виставка «Квантовий стрибок Шевченка», яка експонувалась на станції столичного метро «Тараса Шевченка» і була пошкоджена вандалом, буде виставлена ще в декількох містах України. Як повідомив Громадському автор постерів Олександр Грехов, ще до інциденту планувалось представити роботи у Львові та Вінниці.

«У нас на березень планувалось два міста:Львів, Вінниця. Туди плануємо поїхати. Плюс, виставку запросили ще у два міста. Поки точно — це Житомир, організовує управління культури та туризму Житомирської ОДА і місто в Донецькій області, але тут поки на етапі переговорів», — сказав художник.

Водночас, він повідомив, що у Києві виставку не відновлюватимуть. Крім того, додав автор, що під час нападу на виставку на станції метро був присутній черговий поліцейський.

«На станції був черговий поліцейський, як я знаю, він встиг представитися... представився нападник, після цього нападник забіг в поїзд і поїхав», — заявив Грехов.

За словами художника, він особисто не планує звертатись із заявою до правоохоронців. «Нападника всі знають, він і не особливо ховається, всі відео/фото матеріали доступні у відкритому доступі, для порушення справи не потрібно заяви», — сказав автор виставки.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив  більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її.

Відео інциденту оприлюднили у соцмережах: чоловік на записі схожий на націоналіста Юрія Павленка (Хорта), фігуранта справи про заворушення у Вінницькій облдержадміністрації, який порвав портрет президента Петра Порошенка.

У квітні 2016 року його засудили до 4 років і 6 місяців в'язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

Зазначимо, що на сторінці Хорта у Facebook 12 лютого з'явився пост із критикою виставки про Шевченка.

/Марко Погуляєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile