Перший закордонний візит президента Володимира Зеленського у Брюссель є сигналом, що інтеграція в ЄС і НАТО залишається на порядку денному України, вважає старший аналітик Центру «Нова Європа» Леонід Літра.

«Брюссель — це столиця Євросоюзу і НАТО. Я думаю, що таким чином президент Зеленський дає дуже чіткий сигнал, що європейська інтеграція та інтеграція в НАТО залишаються на порядку денному України», — сказав Літра в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Водночас аналітик вважає, що момент для візиту не надто вдалий, бо нещодавно відбулися вибори в Європарламент, і тому ті керівники ЄС, з якими зустрінеться Зеленський, ймовірно залишать свої посади.

«Насамперед йдеться про (президента Євроради — ред.) Дональда Туска та (голову Єврокомісії — ред.) Жан Клода Юнкера. Вони зустрінуться, зустрінеться Зеленський і з іншими людьми. Обговорювати будуть насамперед ті внутрішні реформи, які Україна продовжить впроваджувати. Я думаю, що це ключове питання на порядку денному цих зустрічей», — сказав він.

Літра також вважає, що для Зеленського зовнішня політика матиме менше значення, ніж для Петра Порошенка, і буде своєрідним продовженням внутрішньої політики.

Нагадаємо, Зеленський 4-5 червня здійснить візит до Брюсселя. Це його перший закордонний візит як президента України.

Також Зеленський отримав запрошення від президента США Дональда Трампа відвідати Вашингтон.

Раніше міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що Зеленський планує найближчим часом відвідати Париж.

Поділитись: