УКРАЇНА

Вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилась розглядати висновки Ради доброчесності

10 червня, 2018 15:17
УКРАЇНА/Вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилась розглядати висновки Ради доброчесності
Зберегти
Вигляд
Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядала понад 10 висновків Громадської ради доброчесності щодо суддів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядала понад 10 висновків Громадської ради доброчесності щодо суддів.

Про це Громадському повідомила співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

«Громадська рада доброчесності стосовно суддів, які проходили співбесіди в цей день (а їх було близько 60) надала понад 10 висновків про те, що вони не відповідають критеріям доброчесності та ще близько 20 рішень суддів, де були викладені факти, які породжують обґрунтовані сумніви в доброчесності», — сказала Чижик.

Вона додала, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядала висновки, надані Громадською радою доброчесності.

«Офіційна причина – вони не відповідають регламенту ВККС. Регламенту, який було прийнято всупереч Конституції, тому що закон України про судоустрій та статус суддів не передбачає повноваження комісії визначати правила, за якими має працювати Громадська рада та вимоги, яким мають відповідати висновки ГРД», — додала вона.

Громадська рада доброчесності заявила, що припиняє участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Вона також закликала припинити процес оцінки кваліфікації суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Громадська рада доброчесності збирала, перевіряла та аналізувала інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді) і надавала Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо відповідності чи невідповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності.

Пов`язані новини