Влада Білорусі розробила план виходу з кризи: він передбачає нові вибори через два роки — російські ЗМІ
Влада Білорусі представила Росії та ОБСЄ план виходу з політичної кризи в країні, який передбачає зміни до Конституції та нові вибори у 2022 році.
Про це повідомляє російське видання РБК з посиланням на двох співрозмовників, які бачили текст заяви представника Мінська. Він 28 серпня виступив у Відні на спеціальному засіданні постійної ради ОБСЄ, присвяченому ситуації у Білорусі.
Так, за їхніми словами, план передбачає поправки до Конституції, які послаблюють владу президента на користь уряду та парламенту. Після них у 2022 році в країні нібито планують провести нові президентські і парламентські вибори.
Представник Мінська заявив під час виступу, що конституційна реформа — це єдиний шлях провести нові дострокові вибори. Також він додав, що під час реформи відбудеться лібералізація політичної системи Білорусі, збільшиться роль партій, зміниться виборче законодавство (як саме, РБК не уточнює). Поправки в Конституцію планують ухвалити на референдумі.
За словами співрозмовників РБК, дострокові вибори у 2022 році обговорили також і на перемовинах керівників МЗС Росії і Білорусі 2 вересня.
Це може щось змінити?
Як пише РБК, проєкт поправок до Конституції вже готовий. Розробляли його судді Конституційного суду. Однак Лукашенко його поки не погодив.
Водночас один зі співрозмовників РБК каже, що «по суті, це те саме, що пропонує опозиція, але у більш спокійних обставинах». Він відзначив, що до виборів Лукашенку потрібно забезпечити для себе гарантії безпеки.
Зазначимо, що Лукашенко і раніше заявляв, що допускає проведення позачергових виборів в Білорусі, але після конституційної реформи. Про неї він говорить з 2016 року, але ніякої конкретики досі не було.
Політична криза у Білорусі
У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.
Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.
- Поділитися: