Влада Індії спалила майже 2500 рогів носорогів, аби запевнити, що в них відсутня лікувальна цінність

Уряд індійського штату Ассама 22 вересня до Всесвітнього дня носорогів знищив запас рогів цих тварин, аби розвіяти міф про їхню цінність. Таким чином влада бореться з браконьєрством носорогів та контрабандою їхніх окремих частин.
Про це повідомили у Hindustan Times та India Today.
Загалом 2 479 рогів влада спалила в шести великих залізних піддонах для багаття, спеціально виготовлених для цієї події. Спалювання відбулося на стадіоні, розташованому за 240 кілометрів на схід від Гувахаті.
Головний міністр Ассама Хіманта Бісва Сарма у супроводі кількох колег дистанційно запалив багаття за допомогою безпілотників.
«Роги носорогів — це просто маса ущільненого волосся, і в них немає жодної лікарської цінності. Ми хочемо закликати людей не вбивати цих рідкісних тварин або купувати їхні роги через забобони чи міфи. Ми повинні дозволити носорогам жити і рости природним шляхом», — заявив він.
Спалені роги вилучали у браконьєрів і спилювали у мертвих носорогів в заповідниках і національних парках з 1979 року. З цього часу влада накопичила значний запас. При цьому 50 із них залишили зберігатися через нерозглянуті судові справи, а 94 зберегли в освітніх цілях.
Перш ніж знищити їх, експерти перевірили роги за допомогою наукових методів. Кожен ріг очистили, зважили, сфотографували, маркували унікальним штрих-кодом. Зразки ДНК фахівці вилучили та упакували.
Чим цінні роги?
В Ассамі проживає найбільша у світі популяція однорогих носорогів. За даними перепису 2018 року, в штаті налічувалося майже 2 650 носорогів, з яких приблизно 2 400 зосереджені в національному парку Казіранга.
Роги носорогів є частиною традиційної медицини в деяких азійських країнах, зокрема у Китаї та В’єтнамі. Хоча для цього немає жодних наукових підстав. Кожен ріг, що містить кератин, оцінюють у тисячі доларів. Це своєю чергою призводить до масового вбивства цих тварин в Азії та Африці.
- Поділитися: