Президент Індонезії Джоко Відодо вирішив перенести столицю країни з міста Джакарта, яке розташоване на густозаселеному острові Ява.

Як пояснив міністр планування національного розвитку Індонезії, рішення про те, де буде розташовуватися нова столиця, поки не прийнято, але її планується розмістити за межами острова Ява.

«Президент вирішив перенести столицю за межі Яви, це важливе рішення», — заявив міністр Бамбанг Броджонегоро після засідання уряду, передає Reuters.

За його словами, реалізація плану щодо перенесення столиці може зайняти до 10 років. Питання перенесення столиці Індонезії обговорюється вже протягом кількох десятиліть.

Основними приводами для переміщення столиці вважаються перенаселеність Джакарти і проблеми з екологією

Зазначимо, досвід перенесення столиць мають багато країн. Бразилія перенесла свою столицю з Ріо-де-Жанейро до новозбудованого міста Бразиліа ще в 1960 році. Столиця ФРН, яка з 1949 по 1990 рік була розташована в Бонні, після об'єднання Німеччини повернулася до Берліна.

Також нагадаємо, що у 2019-му році Єгипет має отримати нову столицю: планується, що туди переїдуть усі урядові установи та 6 мільйонів людей з Каїра.

Поділитись: