УКРАЇНА

Влада Києва не буде сплачувати для Нафтогазу штрафи «Київенерго» — Кличко

23 червня, 2018 16:11
УКРАЇНА/Влада Києва не буде сплачувати для Нафтогазу штрафи «Київенерго» — Кличко
Зберегти
Вигляд
Столична влада не буде сплачувати для НАК «Нафтогаз» штрафи приватної компанії «Київенерго», сума яких нині становить близько 1 мільярда 200 мільйонів гривень.

Столична влада не буде сплачувати для НАК «Нафтогаз» штрафи приватної компанії «Київенерго», сума яких нині становить близько 1 мільярда 200 мільйонів гривень.

Про це 22 червня заявив міський голова Києва Віталій Кличко.

«Я роблю все, аби захистити інтереси киян. А платити чужі борги? Вибачте, 1 мільярд 200 мільйонів — це, наприклад, 10 нових дитячих садків! Кияни не повинні сплачувати за бездарні наслідки господарської діяльності приватних компаній», — заявив Кличко.

Він нагадав, що столична влада звернулася до суду, аби змусити НАК «Нафтогаз» укласти угоду на газопостачання для новоствореного комунального підприємства «Київтеплоенерго» та не допустити відключення ТЕЦ, які виробляють електроенергію для столиці.

«Наші юристи переконані на 100%, що правда на нашій стороні. Нагадаю, більше 3 тисяч будинків залишаються сьогодні без гарячої води», — підкреслив очільник Києва.

Також він зазначив, що місто готове вирішувати проблему із боргами киян, на яких наполягає НАК «Нафтогаз».

Головною умовою є їх реструктуризація. «Ми зараз ведемо перемовини з НАК «Нафтогаз» щодо реструктуризації цих боргів терміном від 3 до 6 років. У кращому випадку — до 10 років», — додав Кличко.

Нагадаємо, що у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке має взяти на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні. Передача цих об’єктів запланована на найближчий час.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Також повідомлялось, що процес завершення угоди влади Києва з ПАТ «Київенерго» не спричинить підвищення тарифів на опалення та гарячу воду для мешканців столиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Пов`язані новини