Київська міська державна адміністрація розглядає варіант вивезення та захоронення сміттєвих залишків, що утворюються після переробки чи спалювання, до Зону відчуження.

Київська міська державна адміністрація розглядає варіант вивезення та захоронення сміттєвих залишків, що утворюються після переробки чи спалювання, до Зони відчуження.

Про це на громадських зборах щодо закриття сміттєзвалища у селі Підгірці заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає «Укрінформ».

«Ідея по вивезенню «хвостів» у зону відчуження напрошується логічно. Але на сьогоднішній день законодавством це заборонено. Ми співпрацюємо з адміністрацією цієї зони, шукаємо шляхи. Ти спалюєш сміття, або переробляєш, все одно лишається залишок, який треба десь захоронювати. Один з варіантів – це Чорнобиль, але це не так просто», — сказав Пантелеєв.

Він підкреслив, що прямих дозволів щодо захоронення сміттєвих «хвостів» у зоні відчуження немає.

«Треба шукати можливість змінювати нормативні акти», — додав заступник голови КМДА. 

Раніше міський голова Львова Андрій Садовий пропонував створити резервний полігон у Чорнобильській зоні, куди б могли звозити сміття з різних областей країни. 

Видовий склад флори зони відчуження налічує 1200 вищих рослин, 200 видів мохів, 120 видів лишайників. 19 видів рослин належать до Червоної книги. Крім того, на цій території можуть проживати до 409 видів тварин, з яких 54 види належать до Червоної книги.

Раніше повідомлялося, що у Чорнобильській зоні відчуження люди не зможуть жити 24 тисячі років. 

Нагадаємо, 29 листопада на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС насунули новий саркофаг

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: