Влада Києва та уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку — омбудсмен
Столична влада та уряд допомогли знайти тимчасове житло для Олександра Костенка — кримського активіста та політв'язня, звільненого 2 серпня із російської виправної колонії №5 в місті Кірово—Чепецьк Кіровської області.
Столична влада та уряд допомогли знайти тимчасове житло для Олександра Костенка — кримського активіста та політв'язня, звільненого 2 серпня із російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Олександр — кримчанин, родина його живе в анексованому Криму. Повернутись туди для нього не є можливим. Ми намагалися зв’язатися з Оленою Костенко — мамою Олександра, але її телефон відключений з метою убезпечити себе», — пояснила омбудсмен.
Денісова додала, що звернулася до прем`єр-міністра Володимира Гройсмана, який дав доручення вирішити питання з житлом.
«Провели переговори із Київським міським головою Віталієм Кличко і таке приміщення було знайдено», — написала вона.
«Це дві кімнати з балконом, санвузлом. Частково мебльовані — є три ліжка, зараз займаємось докомплектуванням меблями. Безумовно, це тимчасове житло на півроку-рік», — уточнила омбудсмен.
Також вона додала, що влада допомагатиме Олександру оформити статус внутрішньо переміщеної особи.
Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві.
Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.
Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.
- Поділитися: