Учасники кампанії за звільнення українських політв’язнів заявили, що посадовці КМДА змушують зняти з фасаду Будинку кіно у Києві банер із зображенням Олега Сенцова. Юристам вдалось домовитись про те, щоб банер залишився на будівлі. Водночас представники КМДА вирішили накласти штраф на активістів у сумі 49 тисяч грн.

Учасники кампанії за звільнення українських політв’язнів заявили, що посадовці КМДА змушують зняти з фасаду Будинку кіно у Києві банер із зображенням Олега Сенцова. Юристам вдалось домовитись про те, щоб банер залишився на будівлі. Водночас представники КМДА вирішили накласти штраф на активістів у сумі 49 тисяч грн.

Як повідомили учасники спільноти «Свободу кримським в'язням Сенцову та Кольченку», банер спочатку змушували зняти.

«Представники Управління з питань реклами КМДА змушують зняти з фасаду Будинку кіно, Київ, вул. Саксаганського 6, банер із зображенням Олега Сенцова», — повідомили активісти.

Англомовний банер на балконі будівлі вивісила ініціативна група кіномитців, активістів та інших небайдужих людей.

Зазначається, що ініціатори домовились заздалегідь з адміністрацією Будинку кіно. «Одна з цілей вивішування банера — привернути увагу іноземних вболівальників до голодування Олега Сенцова, який оголосив його незадовго до початку Чемпіонату світу з футболу в Росії», — йдеться у повідомленні.

Як повідомив Громадському художник, учасник ініціативи #FreeSentsov Володимир Кузнєцов, активісти завдяки юристам тимчасово владнали суперечку із представниками КМДА і банер не знімали.

Водночас, як повідомляє кореспондентка Громадського, до Будинку кіно прибули представники столичної влади і наполягають на сплаті штрафу.

Повідомляється, що представник КМДА почав складати протокол про адміністративне правопорушення. Оскільки інтереси активістів представляє юрист Юрій Мельниченко, протокол складають на його ім'я. Його обвинувачують у порушенні порядку розміщення реклами.

Як повідоУ результаті представник КМДА склав протокол

протокол написаний і підписаний, представник кмда повинен був його вручити, але не вручив, а втік без коментів, бо йому подзвонив його керівник

Раніше повідомлялось, що столичний принтцентр відмовився друкувати листівки із Сенцовим через «політичний характер».

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Що робить українська влада для звільнення Сенцова, як реагують на вимогу українця у Росії та в світі та який стан здоров'я Олега — Громадське збирає усі заяви та новини стосовно Сенцова: 

#FreeSentsov: Олег голодує

Знімальні групи Громадського побували у ключових містах на шляху їхнього етапу — Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Ми дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: