Активісти, які виступають за звільнення політв'язня Олега Сенцова, повідомили, що агентство друку у Києві «24 Print» відмовилось друкувати листівки із його зображенням.

Активісти, які виступають за звільнення політв'язня Олега Сенцова, повідомили, що агентство друку у Києві «24 Print» відмовилось друкувати листівки із його зображенням.

Про це повідомили учасники спільноти «Свободу кримським в'язням Сенцову та Кольченку».

За словами учасників спільноти, агентство «24 Print» відмовилось друкувати листівки із зображенням Сенцова, оскільки «картинки мають політичний характер».

«Плакати із зображенням Олега Сенцова, який голодує за свободу українських в'язнів Кремля, з вимогою звільнення українських політв'язнів в РФ «мають політичний характер»... І тому їх відмовились друкувати у центрі столиці України!», — йдеться у повідомленні.

У агенції «24 Print» у коментарі Громадському підтвердили, що відмовились друкувати листівки, бо «не друкують ніякої продукції, де є політична інформація».

«Сьогодні одна влада, завтра інша влада, а післязавтра ще інша... Ми працюємо давно, надрукували, а завтра приходять із СБУ і запитують, навіщо їм друкували, заводять кримінальні справи», — сказав директор агентства Михайло.

Він додав, що працівники принтцентру не цікавляться політикою, і коли їх попросили надрукувати листівки із Сенцовим, не знали, «чи це патріот, чи не патріот».

Також він пояснив, що до принтцентру звернулись із проханням про друк вночі. «І вночі хлопці боялись приймати якесь рішення», — пояснив він.

Керівник «24 Print» навів приклад, коли кілька років компанія надрукувала листівки для партії «Новий рух». «Були серйозні проблеми. Пройшло 4 місяці... і до нас приходили працівники СБУ і попросили дати вихідні дані замовників».

Нагадаємо, у Києві 22 травня біля Адміністрації президента відбулась акція на підтримку Олега Сенцова.

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: