Влада проводить «кадрову чистку» та взялася за обрання керівництва антикорупційних органів: головне за день 19 липня
Українська влада офіційно звільнила очільника СБУ Івана Баканова, главу ОГП Ірину Венедіктову, а також взялася за прискорення обрання керівництва антикорупційних органів в Україні. Зібрали для вас головне за день 19 липня.
Що з кадровими змінами?
19 липня Верховна Рада звільнила Івана Баканова з посади очільника Служби Безпеки України. Разом з ним президент Володимир Зеленський звільнив заступника голови СБУ Володимира Горбенка та керівників п'яти регіональних управлінь СБУ: Сумського, Житомирського, Закарпатського, Полтавського та Дніпропетровського. Однак трьох із них Зеленський фактично поміняв місцями, перепризначивши керівниками СБУ в інших областях.
Також Верховна Рада звільнила Ірину Венедіктову з посади генеральної прокурорки України, ввечері президент підписав відповідний указ. А втім, голова президентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія вже оголосив, що Венедіктова може отримати нове крісло на дипломатичному фронті. Її нове призначення очікують «уже за кілька днів, можливо за тиждень».
Також парламент призначив новою міністеркою соціальної політики Оксану Жолнович — до цього часу вона очолювала Департамент соцполітики та охорони здоров'я в Офісі президента.
Що з обранням керівників САП та НАБУ?
Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затвердила результати конкурсу. Це не могли зробити з грудня 2021 року. Найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко: саме він і має стати новим очільником САП. Однак призначити його має ще генпрокурор або виконувач його обов'язків.
На тлі цього прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив секретаріату Кабінету Міністрів невідкладно організувати перше засідання комісії щодо відбору керівника Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Нагадаємо, завершення відбору та призначення нового директора НАБУ й очільника САП є однією з рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів про вступ України в ЄС.
Удари окупантів
19 липня російські окупанти завдали ракетного удару по центральній частині Краматорська Донецької області. Очільник Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив, що внаслідок обстрілу одна людина загинула і шестеро зазнали поранень.
Окрім того, окупаційні війська знову обстріляли Слов'янськ на Донеччині. Під завалами опинилися люди. Рятувальники витягли з-під завалів тіла двох загиблих чоловіків. Також сталася пожежа легкового автомобіля. Інформація про постраждалих і загиблих уточнюється.
Інші новини
Кабінет міністрів України спрямує до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною і Туреччиною щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях. Серед іншого, це дозволить побудувати в Україні завод із виробництва й обслуговування безпілотників «Байрактар».
В Угорщині заявили, що не проти транзиту зброї до України через свою територію, хоча раніше виступали проти. Заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що угорці готові пропускати через свою територію всю допомогу, яку інші країни надають Україні, зокрема й військову. Сама Угорщина зброї постачати не збирається, але треті країни зможуть користуватися її територією.
18 липня російські військові вивезли у невідомому напрямку ще двох працівників захопленої Запорізької АЕС —заступника начальника цеху дезактивації з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Сергія Пихтіна і майстриню цеху дезактивації Олену Рябцеву. До цього, 17 липня, російські війська викрали начальника служби охорони довкілля ЗАЕС Ігоря Квашніна. Де вони перебувають наразі, невідомо.
- Поділитися: