На запит Генеральної прокуратури України, влада Швейцарії арештувала близько 2 мільйонів доларів, що знаходились на рахунку олігарха Сергія Курченка в одному зі швейцарських банків.

Зазначається, що на даний рахунок Курченко переказував кошти, отримані злочинним шляхом.

«За повідомленням компетентних органів Швейцарської Конфедерації встановлено один з рахунків, на який за даними слідства перераховувались злочинним шляхом здобуті кошти, а також рахунок одного з підконтрольних злочинній організації підприємств на території цієї держави», повідомлять у ГПУ.

Там зазначають, що розслідування ведеться у справі ліквідованого «Брокбізнесбанку», який підозрюють у відмиванні коштів наближеними до влади колишнього президента України Віктора Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Схеми Курченка»: екс-директора Одеського нафтопереробного заводу оголосили у розшук Інтерполу

Раніше повідомлялося, що у справі Курченка конфіскували Одеський нафтопереробний завод. Орієнтовна вартість конфіскованого майна складала понад 200 млн доларів. Екс-керівників Одеського НПЗ оголосили у розшук у квітні 2017 року.

22 квітня 2017 року заарештували колишнього заступника генерального директора з постачання Одеського НПЗ.

У липні 2017 року суд остаточно передав державі Одеський НПЗ.

Загалом Курченку інкримінується:

  • заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, який належав Укрнафті та Укргазвидобування.
  • Своїми діями він завдав збитків підприємствам на суму 2,1 мільярда гривень.
  • заволодіння коштами, які належали Нафтогаз України, на суму 448,96 мільйона гривень з подальшим відмиванням доходів.
  • замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, яке належало Нафтогаз України. Йдеться про 5,1 мільярда гривень.
  • заволодіння коштами Нацбанку на суму 787 мільйонів гривень, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк» з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
  • заволодіння коштами Реал Банку (4,7 мільярда гривень).
  • заволодіння майном Укргазбанку на суму 502 мільйони гривень шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів.

У січні 2017-го суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання. У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ«Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка.

Поділитись: