Влада Сполучених Штатів використовує комерційну базу даних місцеперебування мобільних телефонів для міграційного контролю.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на людей, які знайомі з такими методами, а також документи, які опинилися у редакції.

Там зазначають, що міграційна служба та прикордонники використовують дані, що містять інформацію про пересування власників мільйонів телефонів в США. Так вони виявляють нелегальних мігрантів.

Дані геолокації з’являються в базі з мобільних додатків, ігор, сервісів погоди та магазинів. Доступ на їх використання користувачі надають самостійно.

Видання пише, що Міністерство національної безпеки використовувало цю інформацію для пошуку нелегальних іммігрантів, яких згодом арештовували. Також один з підрозділів Міністерства відстежує таким чином мігрантів вздовж мексиканського кордону.

Водночас експерти стверджують, що формально влада США нічого не порушує, адже купує доступ до цих даних у комерційних структур — те ж саме може робити будь-яка приватна компанія. Однак визначати місцеперебування телефону конкретної людини в США було заборонено Верховним судом.

З документів про держзакупівлі одного з підрозділів Міністерства нацбезпеки випливає, що ще у 2017 році США почали купувати дані геолокації у компанії Venntel Inc. з міста Херндон (штат Вірджинія).

Представник міністерства нацбезпеки підтвердив WSJ цю інформацію, але відмовився коментувати, для чого чиновники використовують куплені дані.

Поділитись: