ENRU

Владу Києва просять не підвищувати швидкість руху на окремих вулицях

Організації та активісти закликали Київміськраду не підвищувати максимально дозволену швидкість руху до 80 км/год на окремих вулицях столиці.

Про це йдеться у спільній заяві активістів.

Організації стурбовані з приводу наміру влади підвищити максимально дозволену швидкість до 80 км/год на окремих вулицях Києва.

Наголошується, що цей крок має відбуватися після відповідної оцінки та експертизи з подальшим публічним обговоренням.

«Поспішне прийняття такого рішення неминуче призведе до негативних наслідків, погіршивши безпеку пішоходів, велосипедистів, пасажирів громадського транспорту та користувачів автомобілів», — йдеться у заяві.

Активісти звернулись до Київради із закликом відкласти рішення, проаналізувавши фактори ризику та світовий досвід.

Крім того, пропонується застосовувати індивідуальний підхід до кожної вулиці, а не приймати «пакетне» рішення.

До влади міста звернулись, зокрема, Центр демократії та верховенства права, ГО «Vision Zero» та Асоціації велосипедистів Києва.

Раніше заступник міськголови Києва Володимир Прокопів повідомив Громадському, що влада міста допускає збільшення дозволеної швидкості руху транспорту до 80 км/год на 22 ділянках дороги Києва.

Нагадаємо, з 1 січня швидкість руху у містах та селищах знизять з 60 до 50 км/год. 

МВС пропонує закріпити на законодавчому рівні фото- і відеофіксацію порушень ПДР, у 20 разів збільшити штраф за керування автомобілем без прав і встановити дворічний термін водійського посвідчення, отриманого вперше. Нині водійські посвідчення видаються на 30 років.

Уряд наполягає на запровадженні жорсткіших правил дорожнього руху після аварії в Харкові, внаслідок якої загинуло 6 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правила дорожнього руху: що змінилося