У Херсоні у віці 46 років помер український художник-перформансист, відеограф Станіслав Волязловський.

У Херсоні в віці 46 років помер український художник-перформансист, відеограф Станіслав Волязловський.

Власний напрямок Волязловський називав «шансон-арт». Йому була притаманна нон-конформістська тематика, поза тим працював у різних техніках — графіці, відео, фотографії тощо.

«Кераміст, який уже був сформованим автором, зрозумів, що не може займатися декоративним посудом, що він сучасний мистець, — згадує художниця Ксенія Гнилицька. — Стас використовував образ «шансон-артиста», нахабного й провокативного у творчості. Хоча в житті й був скромною та дуже освіченою людиною. Яскравий натхненник і фігурант мистецтва Херсонщини й України в цілому».

Казка «Як Slin та Kаlovik потоваришували»з Facebook-сторінки Станіслава Волязловського

Євген Карась, галерист і куратор, якій співпрацював зі Станіславом Волязловським, пише про особливості робіт художника:

«Його малюнки належать до «золотого» фонду проекту («Художники малюють. А4, кулькова ручка» — щорічна виставка галереї «Ательє Карась» — ред.) не лише тому, що Волязловський малював виключно кульковою ручкою, і для якого ручка — основна техніка. Й не лише тому, що малюнки з позамежною екстремальною темою. А передусім тому, що вражають глибиною та ретельним опрацюванням візуального тексту, тексту в прямому й переносному сенсі. Що володіють яскравою ідентичністю та упізнаваністю, насичені образами і волають до осмислення соціальності фізіології і моралі. Досить делікатний у житті, він був неймовірно талановитим, екстремістським і парадоксальним у мистецтві».

Художники Станіслав Волязловський (праворуч) та Сергій Братков Фото: Андрій Яригін

Волязловський брав участь в українських і міжнародних виставках, зокрема, у Польщі, Швеції, Німеччині, Британії та Росії. У 2009 році був учасником Московської бієнале сучасного мистецтва під кураторством Жана-Юбера Мартена. У 2010-му став лауреатом премії Казимира Малевича Польського інституту в Україні.

/Аксінья Куріна

Поділитись: