Власники Алчевського меткомбінату заявили про ризик втрати активів на окупованому Донбасі
Корпорація «Індустріальна Спілка Донбасу» (ІСД) заявила про ризик втрати контролю над своїми виробничими активами, які розташовано в окупованому Алчевську на Луганщині.
Корпорація «Індустріальна Спілка Донбасу» (ІСД) заявила про ризик втрати контролю над своїми виробничими активами, які розташовано в окупованому Алчевську на Луганщині.
Про це ідеться у листі генерального директора корпорації Олега Мкртчана, копія якого є у розпорядженні Громадського.
Йдеться про ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ПАТ «Алчевський коксохімічний завод» і ПАТ «Екоенергія».
Зазначається, що «ІСД» не відомі істинні наміри осіб, які, за сприяння представників незаконних збройних формувань, здійснюють грубі спроби втручання в діяльність підприємств. Юридично «Алчевський металургійний комбінат», коксохім та Екоенергія зареєстровані у Сєверодонецьку Луганської області.
Мкртчан акцентував, що майнові права заставодержателів на значні частини промислових майнових комплексів наших підприємств мають Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Європейський банк реконструкцій і розвитку (EBRD), а також ціла група міжнародних банків і фінансових інститутів, які фінансували розвиток різних елементів Алчевського промислового комплексу.
«Примусова «націоналізація», «зовнішнє управління» або будь-які інші форми незаконного втручання в діяльність підприємств буде кричущим порушенням не тільки права власності підприємств Групи «ІСД», а й майнових прав міжнародних кредиторів», — ідеться у листі.
Раніше «Інтерфакс-Україна» повідомила, що ці активи були «націоналізовані» так бойовиками самоназваної «ЛНР». Це були останні великі промислові активи, контроль над якими зберегли українські власники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як зупинялася сталь: причини і наслідки консервації підприємств окупованого Донбасу.
За даними Громадського, останні кілька тижнів ведеться підготовка до запуску основного виробничого обладнання «Алчевського МК», яке може відбутись в першій декаді грудня.
Проте підприємство має дефіцит електричної енергії, який неможливо компенсувати без підключення до енергосистеми України.
Власниками корпорації ІСД є бізнесмени Сергій Тарута, Олег Мкртчан (по 25% мінус 1 акція) та група інвесторів (50% + 2 акції), яких фінансував ВЭБ (Росія). Народний депутат Сергій Тарута заявляє, що його частка в корпорації арештована рішенням російських судів.
Нагадаємо, навесні 2017-го року більшість промислових активів, які розташовано на НКТ Донецької та Луганської областей було «націоналізовано» бойовиками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми повернулися в 90-і» — Як живуть робітники захоплених підприємств Донбасу.
- Поділитися: