Вищі навчальні заклади 26 липня оприлюднюють рейтингові списки абітурієнтів, які вступили на бюджет. Загалом, 60 тисяч 354 вступники отримали рекомендації на держзамовлення. Рекомендація надається лише на одне бюджетне місце, за однією заявою.

Як повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України, розподіл місць відбувся 26 липня за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

«У тих вступників, що отримали рекомендацію, навпроти однієї з заяв статус зміниться на «Рекомендовано до зарахування». Рекомендація надається лише на одне бюджетне місце, за однією заявою», — йдеться у повідомленні.

Таким абітурієнтам треба до 18 години 31 липня виконати вимоги до зарахування та особисто принести до вишу оригінали документів, зокрема:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освіту та додаток до нього;
  • копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
  • сертифікати ЗНО;
  • 4 кольорові фото 3Х4;
  • інші документи, що передбачені Правилами прийому конкретного закладу.

Якщо вступник не виконає вимоги до зарахування до 18-ї години 31 липня, його рекомендація на бюджет анулюється, а заява набуває статусу «Виключено зі списку рекомендованих», пояснили у МОН. Уся інформація публікається в електронних кабінетах вступників, а також на офіційному ресурсі https://vstup.edbo.gov.ua/.

Якщо після розподілу бюджетних місць у вступників виникнуть питання щодо його справедливості, вони можуть звернутися насамперед до приймальних комісій або скористатися алгоритмами верифікації, які викладені в додатку 6 до Умов прийому.

До 9 серпня триватиме переведення на вакантні місця бюджету – це будуть ті місця, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них вступники. Однак важливо, що принести документи, які підтверджують право на переведення, вступник повинен не пізніше 6 серпня.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Зокрема, першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Наступні категорії, переведення яких залежить від конкурсного бала, – діти учасників АТО, особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, діти шахтарів (певні категорії), внутрішньо переміщені особи, діти з багатодітних сімей (5 і більше) тощо. Докладна інформація про умови переведення є тут

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Поділитись: