Волонтер чи шахрай? У чому звинувачують Миколу Золотаренка
Волонтер чи шахрай? Микола Золотаренко, відомий як один із волонтерів групи «Патріот», тепер підозрюється в шахрайстві. Офіційно Золотаренко, в якого справжнє прізвище Русавський, звинувачується у несплаті податків власного підприємства.
Поки триває слідство, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту. Проте, сам волонтер важає, що все через його діяльність зі звільнення полонених на Донбасі. Його підозрюють у шахрайстві та вимаганні грошей під час процесу обміну полонених.
Так, дружина загиблого Віктора Михальчука – Наталя – написала заяву до міліції на Золотаренка. Чоловік отримав від жінки та волонтерки яка допомагала їй 14 тисяч гривень, запевняв, що спілкувався з полоненим, проте виявилося, що Михальчук помер. Грошей волонтерці не повернув. Сам Золотаренко не визнає те, що брав гроші за звільнення полонених з родичів військових:
«Мені намагаються інкримінувати ст. 190 частину 1 та 2 «Шахрайство». Фігурують там справи, які мають відношення до підприємства, яке було підконтрольне мені, а не особисто я. Гроші, які перераховували ті люди, але перераховували на підприємство. Я наполягаю на тому, що це були громадянсько-правові відносини, там не було шахрайства… Скоро з'являться коментарі родичів полонених, тому що ні з кого з них я не взяв ні копійчини».
На думку Золотаренка, справу про шахрайство «роздули» для того, щоб усунути його від справ по звільненню полонених. Золотаренко каже, це може бути Володимир Рубан – керівник центу обміну полоненими:
«Організація, яка активно підтримує те, що я злодій і шахрай. Вона відома всім, підконтрольна Володимиру Рубану. Якщо потопить мене, він думає, що він позбавиться від того, що сам замазаний у моментах в плані викупів, тощо».
Микола Золотаренко раніше займався обміном полонених з Василем Будиком – радником заступника міністра оборони України. Будик каже, часто отримував інформацію про те, що волонтер брав гроші на паливо, каски, бронежилети, але нічого не купував, про те, що приймав нібито гроші за звільнення полонених. Проте, прямих доказів його провини у Будика немає:
«Стали надходити подібні сигнали від родичів, людей, які давали гроші. Я розмовляв про це з Золотаренком, але він мене запевняв, що нічого такого немає, все це обман, наклеп. А якщо і були такі ситуації, то він дійсно передавав гроші нашим пораненим… Коли ми працювали, було багато позитивного. Він дійсно ризикував життям, попадав з нами під обстріли. Нажаль, те що таке часом відбувається з людьми, це проблема всього волонтерства. Проблема у тому, що багато людей було звільнено за власний рахунок, тому що доводиться шукати фінанси, шукати бензин, це комплексна проблема».
Наталя Михальчук – дружина загиблого Віктора Михальчука, якого Золотаренко нібито допомагав витягувати з полону, вважає волонтера шахраєм. З допомогою волонтерки Наталя перерахувала представнику «Партіота» 14 тисяч гривень. Золотаренко запевняв, що Михальчук живий, розповідав, що полоненому потрібна операція, але скоро він буде вдома. Але згодом виявилося, що Віктор Михальчук помер. Жінка, яка вважає себе ошуканою, написала заяву до міліції на Золотаренка, але цю справу і досі ніхто не розглянув:
«Я написала заяву в Луцьку, її ніхто не розглядає. Виявилося так, що він мені сказав, що мій чоловік живий, не переживайте, все буде добре, ми його заберемо. Пізніше він знав, що Михальчука не буде з Дніпропетровска, подзвонив сам особисто і сказав: «Наташо, вибачте будь ласка, ну так вийшло».
/Громадське.Схід
- Поділитися: