«Вони плакали з голоду». Хатні робітниці саудівського принца заявили, що він обходився з ними мов із рабинями

Сім хатніх працівниць із Філіппін звинуватили члена королівської родини Саудівської Аравії — 44—річного принца Фейсала ібн Туркі ібн Абдаллу Аль—Сауда — в знущаннях: він нібито не давав їм їсти й спати, а також дозволяв своїм дітям плювати жінкам в обличчя.

Про це повідомляють Le Parisien, AFP і The Times.

Йдеться про випадки знущань, що відбувалися під час проживання сім’ї Аль-Сауда у місті Нейї-сюр-Сен — він туди приїжджає кожного літа зі свого дому в Ер-Ріяді. Французький будинок принца у 2015 році оцінювався в майже 13 мільйонів доларів.

Разом із Аль-Саудом із ним подорожувала і його прислуга. Жінки зрештою були змушені втекти від принца і в червні 2021 року дали свідчення поліцейським. Організувати втечу їм допомогла французька організація SOS Esclaves, яка допомагає людям, що опинилися в умовах рабства.

За словами керівниці SOS Esclaves Анік Фужеру, більшість епізодів знущання над жінками відбулися протягом 2013-2015 року. Їм забороняли лягати спати до того, як це зроблять господарі — що, як правило, ставалося не раніше третьої ночі. А їх робочий день починався о сьомій ранку.

Годували хатніх робітниць залишками їжі після Аль-Сауда та сім’ї. Члени сім’ї принца могли викликати жінок в обідній час — і тоді вони лишалися без їжі, бо дворецький зачиняв кухню на замок і нікого з працівниць туди не пускав. «Вони через це плакали з голоду», — каже Фужеру.

За працівницями постійно велося відеоспостереження. Якщо котрась із дітей Аль-Сауда розплакалася, працівницю, що була з нею, били по обличчю. Якщо діти хотіли морозиво, а після цього в них болів живіт, жінок карали — хоча вони не могли не виконувати волю дітей.

Фужеру також розповіла й про інші випадки знущання з працівниць: дітям дозволили плювати їм в обличчя, жінки були змушені спати на підлозі, поки одна з дітей принца була немовлям — щоб принцеса не прокидалася через плач дитини.

Максимальне покарання, яке може загрожувати Аль-Сауду за статтею про рабство у Франції, — 10 років ув’язнення. Але, за даними джерел Le Parisien, у нього є дипломатичний паспорт, що гарантує імунітет від кримінального переслідування, а крім того, сам він виїхав із Франції, і поліція його поки не допитала.

За даними антирабовласницької організації Walk Free, у 2020 році кількість жінок та дівчат по всьому світу, які страждають від сучасного рабства, досягла критичних 29 мільйонів. При цьому одна зі 130 жінок у світі перебуває у примусовому шлюбі, борговій кабалі або домашньому рабстві.