«Вони зажерлися, ми їм ще покажемо»: Лукашенко погрожує Польщі та Литві відповісти на санкції
Президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує відповісти Польщі та Литві на можливі санкції, які запровадять через нечесні вибори та порушення прав людини в країні.
Про це повідомляє «БелТА».
«Ми їм ще покажемо, що таке санкції. Якщо вони (Польща та Литва — ред.) ще в Китай та Росію через нас баражували, зараз вони літатимуть через Балтику або Чорне море торгувати з Росією та інше», — сказав він.
«Вони зажерлися і забули, що таке Білорусь. І думали, що нас можна нахилити, танками полякати, ракетами… Подивимося, хто кого полякає», — додав президент Білорусі.
Також Лукашенко заявив, що дав доручення уряду переорієнтувати всі торговельні потоки з портів Литви на інші.
«Ось ми подивимось, як вони житимуть далі. 30% литовського бюджету формують наші вантажні перевезення через Литву. Чого ще треба? Зажерлися. Тому поставимо на місце», — зазначив він.
Ще трохи про сутність Лукашенка
Крім вище наведеного спічу, він заявив, що по санкційній продукції (країни Заходу) «хай не мріють». Йдеться про продукти, які Росія заборонила ввозити до себе у відповідь на санкції Заходу після Криму і Донбасу.
Після цього санкційні продукти почали потрапляти у Росію через Білорусь — європейські виробники привозили її до Білорусі, там їх пакували у місцеві обгортки і вже як білоруську продукцію поставляли до РФ в обхід ембарго. Саме тоді з’явилися меми про білоруських лососів, кальмарів, крабів тощо (Білорусь не має виходу до моря — ред.).
Тобто тоді, коли Лукашенко не був в опалі у Заходу, для нього не було проблемою допомагати західним виробникам обходити санкції свого союзника — Росії. А тепер він раптом став поборником інтересів Путіна, від якого він тепер залежить куди більше, ніж раніше, бо більше не може лавірувати між Росією та Європою, адже став занадто токсичним для останньої.
Реакція Литви
Міністр закордонних справ Литви Лінус Лінкявічус вважає, що подібними заявами Лукашенко йде ва-банк, аби зберегти владу. Він додав, що такі погрози це природно для білоруського президента.
«Звісно, він йде ва-банк, захищається усіма можливими способами. Якісь його вчинки неадекватні, але важко давати якісь оцінки, це його природна захисна поведінка для збереження своєї посади, не звертаючи уваги ані на внутрішню ситуацію, ані на тиск міжнародної спільноти», — сказав він.
Прем’єр Литви Саулюс Скверняліс зазначив, що якщо Лукашенко реалізує своєї погрози, насамперед постраждає економіка Білорусі.
«Важко зрозуміти: наскільки треба вчепитися у владу і ненавидіти націю, щоби через ображені амбіції завдати шкоду своїй державі і його народу», — наголосив він.
Фортеця в облозі
Лукашенко продовжує розігрувати карту начебто іноземного впливу на опозицію і заявляє про «смертельну небезпеку» для країни, яку відвернути від Білорусі начебто може тільки він, і звісно лише в кріслі президента. З останнього, що розповідав Лукашенко — те, що Польща нібито хоче анексувати Гродненську область.
Це розповсюджена практика авторитарних правителів (а Лукашенко при владі 26 років) зберігати владу, розповідаючи населенню про внутрішні або зовнішні загрози, від яких захистити країну може тільки він один, авторитарний правитель.
- Поділитися: