Всесвітня організація охорони здоров’я надасть країнам «із середніми та низькими доходами» 120 мільйонів нових швидких тестів на коронавірус. Вони видають результат за 15-30 хвилин.

Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус. 

За його словами, нові тести коштуватимуть дешевше, а результат видають швидше. Вартість одного такого тесту складає 5 доларів (за курсом на 29 вересня — 141 гривня). 

Таким чином, ВООЗ хоче покрити тестуванням всі важкодоступні регіони світу, де немає лабораторних установ чи достатньо навчених медпрацівників для проведення ПЛР-тестів. Більш того, нові експрес-тести не потребують складного лабораторного обладнання.

Які тести на коронавірус є зараз?

Зараз існує три види тестів на коронавірус: експрес-тести, тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести).

Експрес-тест визначає наявність саме антитіл до вірусу в крові, а не власне присутність вірусу. Цей метод вважають не дуже точним, оскільки антитіла організм людини починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а приблизно на 5-7 день. 

ПЛР-тести вважаються більш точними, оскільки фіксують присутність самого вірусу, тобто його ДНК чи РНК, які є носіями генетичної інформації. 

Тест імуноферментного аналізу виявляє антитіла до вірусу в організмі людини, тобто визначає, що вона вже перехворіла. Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. 

Яка ситуація зараз із коронавірусом в Україні?

В Україні за минулу добу, 28 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили у 3 627 людей. Також відомо, що 1 797 пацієнтів учора одужали, а 69 — померли від ускладнень.

Загалом в Україні за весь час епідемії коронавірусне захворювання виявили у 204 932 людей. З них 90 250 пацієнтів одужали, а 4 065 — померли від ускладнень. Від COVID-19 продовжують лікуватися 112 414 людей.

Наразі добовий рекорд виявлених випадків в Україні становив 3 833, зафіксували його 26 вересня.

Як захиститися?

Поки немає вакцини від COVID-19, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: