УКРАЇНА

Восьми українським банкам не вистачає 6 млрд грн — Нацбанк

4 жовтня, 2018 12:49
УКРАЇНА/Восьми українським банкам не вистачає 6 млрд грн — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Національний банк України виявив проблему у нестачі капіталу восьми українських банків, яким необхідно додатково залучити (докапіталізувати) сумарно 6,1 мільярдів гривень.

Національний банк України виявив проблему у нестачі капіталу восьми українських банків, яким необхідно додатково залучити (докапіталізувати) сумарно 6,1 мільярдів гривень.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Нацбанку.

Висновок зроблено за результатами стрес-тестування банківської системи за базовим сценарієм.

В той же час, за результатами тестування банківської системи за несприятливим сценарієм, потреба банківської системи у додатковому капіталі складає понад 42 мільярди гривень (мова йде про докапіталізацію вже 13 українських банків).

«Загальна потреба у капіталі 13 банків за несприятливим сценарієм складає 42,1 млрд грн. Для покриття потреби в капіталі за несприятливим сценарієм банки повинні розробити та виконати плани реструктуризації до кінця 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, у Нацбанку зазначають, що джерело додаткового капіталу банків може стати реструктуризація заборгованості банківських установ, посилення та стягнення застави за кредитами, продаж непрофільних активів.

«Проведення оцінки якості активів та стрес-тестування є усталеною практикою провідних регуляторів світу. Вона дає можливість упередити надмірне накопичення системних ризиків та підготувати банки до можливих майбутніх криз. У підсумку це сприятиме забезпеченню в Україні стабільності банківської системи та фінансової стабільності загалом», — наголосила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова.

У Нацбанку зазначають, що наразі всі банки, які потребують додаткового капіталу, вже подали плани його залучення до національного банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

Раніше колишня очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева назвала прізвища власників збанкрутілих банків, які найбільше заборгували НБУ. Тоді вона називала суму загальної заборгованості перед НБУ у розмірі понад 45 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Пов`язані новини