Україна згадує Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції гідності взимку 2014 року. Чори роки тому цього дня на вулиці Інститутській у Києві снайперами були вбиті 48 учасників Євромайдану. Як минув цей день у столиці — у фоторепортажі Громадського

Зранку в Михайлівському соборі Патріарх Філарет відслужив Богослужіння за участі рідних та близьких загиблих, а також перших осіб держави.

Молебень у пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні у Михайлівському Золотоверхому соборі у річницю розстрілів на вулиці Інститутській, Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМолебень у пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні у Михайлівському Золотоверхому соборі у річницю розстрілів на вулиці Інститутській, Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМолебень у пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні у Михайлівському Золотоверхому соборі у річницю розстрілів на вулиці Інститутській, Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМолебень у пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні у Михайлівському Золотоверхому соборі у річницю розстрілів на вулиці Інститутській, Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

До меморіалу Небесної сотні, розташованого біля верхнього виходу з метро Хрещатик на вулиці Інститутській, люди з ранку приносять квіти та запалюють свічки.

Крім того, на алеї Героїв зранку пройшла«тиху акція» вшанування пам'яті загиблих. Близько сотні людей розвісили паперових янголів на деревах біля каплиці, хреста та меморіалу Небесної сотні.

Акція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

21 листопада 2013 року люди вийшли на Євромайдан, вимагаючи не змінювати курс розвитку країни, але через силовий розгін студентів 30 листопада, а згодом також інші сутички із силовиками та бездіяльність влади, мирний протест переріс у Революцію гідності.

Протестувальники вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.

Під час найгостріших протистоянь 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві вбили 48 учасників Євромайдану. Генеральна прокуратура веде розслідування вже 4 роки. У розстрілах обвинувачують бійців так званої «чорної роти» спецпідрозділу міліції «Беркут». 80 людей у той день отримали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи були «грузинські снайпери» на Майдані?

Акція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні біля меморіалу на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні), Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція пам'яті загиблих на алеї Героїв Небесної Сотні, Київ, 20 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків). 

Поділитись: