Всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.

Про це свідчать дані сайту Flightradar24, який відстежує всі літаки, які здійснюють перельоти у світі, передає «Интерфакс».

Зазначається, що останній рейс Boeing 737-8 MAX здійснила авіакомпанія Air Canada з Сан-Франциско до аеропорту Галіфаксу о 5.30 за київським часом. Після цього літаки Boeing 737 MAX не здіймалися у повітря.

У компанії Boeing заявили, що підтримують рішення влади США та решти країн світу заборонити польоти своїх літаків, однак зазначили, що вважають їх безпечними. Більше того, компанія не збирається припиняти виробництво Boeing 737 Max, хоча напередодні низка авіакомпаній світу поставила під сумнів виконання контрактів на загальну суму 57 мільярдів доларів.

13 березня Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.

12 березня Німеччина, Ірландія та Франція закрили свій повітряний простір для літаків Boeing 737 Max 8 після нещодавньої авіакатастрофи в літака цієї моделі в Ефіопії.

Після аварії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max.

Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.

Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.

Оскільки обидві аварії сталися на етапі зльоту, вони мають певний ступінь подібності.

Поділитись: