УКРАЇНА

Вугільна угода України та США посилила зв’язки між країнами — Reuters

20 лютого, 2018 00:14
УКРАЇНА/Вугільна угода України та США посилила зв’язки між країнами — Reuters
Зберегти
Вигляд
Угода України та США на поставку антрациту до Києва допомогла покращити відносини двох країн.

Угода України та США на поставку антрациту до Києва допомогла покращити відносини двох країн.

Про це заявило інформагентство Reuters.

Учасник переговорів про угоду, представник української компанії, яка імпортувала вугілля, повідомив агентству, що домовленість на поставки з США мала не тільки комерційний сенс, але і була політично доцільною.

«З боку України ця угода допомогла показати свою користь для Білого дому, підтримки якого Київ потребує у конфлікті з Росією. А також потребує джерела вугілля у той час, коли його традиційні постачання зірвалися (з Донбасу – ред.)», — йдеться у повідомленні.

Представник уряду України на правах анонімності заявив, що справи покращилися, коли президент Петро Порошенко відвідав Білий дім у червні 2017 року.

«Зустріч з Трампом була ключовим моментом і важливим етапом», — сказав український урядовець.

У той же час вугільна угода з Україною була корисною і Сполученим Штатам. Reuters зазначає, що американські комунальні підприємтсва поступово закривають вугільну промисловіть та переходять на газ та відновлювані джерела енергії. Через це американські гірничодобувні компанії спрямовують свій експорт до Азії, а також шукають нових покупців серед країн Східної Європи, які намагаються відійти від російських поставок.

«Угода допомогла посилити ключового стратегічного партнера проти регіональних утисків, які прагнуть підірвати інтереси США», — сказав міністр торгівлі США Вілбур Росс.

21 серпня американська гірничодобувна компанія відправила в Україну першу партію антрацитового вугілля. Повідомлялося про 85 тисяч тонн. Загалом XCoal має намір поставити в Україну близько 700 тисяч тонн антрациту.

Про постачання вугілля зі США до України заговорили в червні, після зустрічі президентів Петра Порошенка і Дональда Трампа в США.

Перше судно із США Оcean Ambitious пришвартувалось до перевалочного комплексу ДП «МТП «Южний» 13 вересня 2017 року. Менш ніж за 2 доби портовики розвантажили близько 62 тисячі тонн 875 вагонів із енергетичним вугіллям.

Пов`язані новини