Спостерігачі зафіксували факти підвезення виборців до дільниць у Луганській та Херсонській областях.

Спостерігачі зафіксували факти підвезення виборців до дільниць у Луганській та Херсонській областях.

Про це йдеться у повідомленні Комітету виборців України.

На Луганщині підвезення виборців зафіксовано у Красноріченській ОТГ: громадян довозили до дільниць автобусами від імені одного з кандидатів.

Спостерігачі повідомили про цей факт поліцію. Представники правоохоронних органів склали відповідний протокол.

На Херсонщині (Білозерська ОТГ) підвезення виборців супроводжувася конфліктною ситуацією. Так, група чоловіків, що представилися громадськими активістами, на легковому автомобілі зупинила автобус, який, за їх словами, підвозив виборців на дільниці. У результатів між ними виникла словесна перепалка, в ході якої одна із пасажирок автобуса вдарила особу, що представилася журналістом. Потерпілий викликав поліцію і було складено акт про напад на журналіста.

«Підвезення виборців є однією із технологій для стимулювання громадян та штучного збільшення явки на виборах. Ця технологія також має ознаки підкупу виборців, оскільки передбачає надання громадянам транспортних послуг на безоплатній основі», — зазначають у КВУ. 

Усього з моменту відкриття виборчих дільниць на перших виборах в об'єднані територіальні громади, станом на 15:00 в поліцію надійшло 46 повідомлень про події, пов'язані з виборчим процесом, повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Раніше спостерігачі зафіксували брак переносних урн для голосування або відключення опалення в день виборів.

Нагадаємо, в Україні 29 жовтня проходять перші місцеві вибори у 201 об'єднаній територіальній громаді. Голосування має відбутися на 1 947 виборчих дільницях. Усього до 2018 року в Україні повинні пройти перші вибори в 667 об'єднаних громадах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створення територіальних громад дозволить заощадити на місцях мільйонні кошти — Гройсман.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: