УКРАЇНА

Видання «Новая газета» планує самостійно розслідувати вбивство журналіста Бабченка

30 травня, 2018 17:55
УКРАЇНА/Видання «Новая газета» планує самостійно розслідувати вбивство журналіста Бабченка
Зберегти
Вигляд
Російське опозиційне видання «Новая газета» планує провести власне журналістське розслідування вбивства у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

У Києві ввечері 29 травня заявили про смерть Аркадія Бабченка, російського військового журналіста, волонтера, який з 2017 року мешкав в Україні: Бабченко неодноразово заявляв про погрози від людей, які надходили з Росії. Поліція Києва розглядала дві версії  вбивства журналіста Бабченка: професійна діяльність і громадянська позиція. 

Під час брифінгу 30 травня глава СБУ Василь Грицак оголосив, що смерть російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка інсценували. Це була спецоперація.

Російське опозиційне видання «Новая газета» планує провести власне журналістське розслідування вбивства у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це повідомив агентству «Інтерфакс» засновник газети Дмитро Муратов.

«Ми починаємо журналістське розслідування вбивства Аркадія. У нас є бюро на Україні, є співробітники, які добре його знали і підтримували з ним відносини. Треба все ретельно дослідити, чим ми зараз і займемося. Буде під лупою розглянуто кожне його слово», — сказав Муратов.

До від'їзду з Росії в 2017 році Бабченко протягом декількох років був військовим спеціальним кореспондентом «Новой газеты».

За словами Муратова, сам він у останній рік не листувався з Бабченком. «Він поїхав в Україну і почав нову професійну кар'єру», — сказав Муратов.

«Старшина запасу Бабченко — абсолютно безбашений, смілива людина, яка працювала у нас по найстрашнішим військовим справам. Він був добре підготовлений до війни, при цьому люто її ненавидів, і тих людей, через яких вона відбувалася», — розповів Муратов.

При цьому він зазначив, що Бабченко зробив багато різних заяв, з якими «він до сих пір не згоден». «Але можу сказати одне — що ним керував талант, а не злість і не користь», — підкреслив Муратов.

На сайті «Новой газеты» з'явилась публікація «Он не выбирал слов», присвячена пам'яті журналіста Бабченка.

Раніше повідомлялось, що Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу через вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

 

Пов`язані новини