Російський опозиційний журналіста Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху

Смерть російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка у Києві інсценували українські спецслужби, аби попередити замах на нього.

Про це під час брифінгу повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

«Я би хотів принести глибоке співчуття родині Аркадія Бабченка, але я не буду цього робити. Я хочу привітати його родину, вас усіх, увесь світ, який спостерігає за цим дійством. І привітати Бабченка з його третім днем народження», — заявив голова СБУ Василь Грицак. 

Після чого на брифінгу правоохоронних органів з’явився і сам Бабченко.

За словами Грицака, Служба безпеки отримала завчасну інформацію про те, що російські спецслужби готують вбивство журналіста Бабченка.

«Ми вийшли на людей, які володіють цією інформацією, і відповідно до законодавства України організували з ними співробітництво…завдяки чому вдалося попередити вбивство…», — сказав Грицак.

Він додав, що сам Бабченко та його родина знали про спецоперацію українських силовиків.

«Хочу подякувати Аркадію та його родині. Його родина знала, які заходи ми вживаємо. Аркадій був під нашим контролем. Операцію СБУ проводила з дотриманням максимальної конспірації. Про неї знали лише ті, кому потрібно було знати», —  додав голова СБУ.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак організатор убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Родина Бабченка та сам журналіст знали про цю спецоперацію та готувалися разом до неї.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком. Сам президент знав про підготовку спецоперації щодо Бабченка.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Міжнародний Комітет захисту журналістів заявив, що українська влада повинна розкрити причини таких надзвичайних заходів як інсценування вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: