УКРАЇНА

Викиди заводу Фірташа отруюють село на Херсонщині — BIHUS.info

17 квітня, 2018 13:27
УКРАЇНА/Викиди заводу Фірташа отруюють село на Херсонщині — BIHUS.info
Зберегти
Вигляд
Кримський титановий завод Дмитра Фірташа скидає відходи до Херсонської області та отруює ґрунти Присивашшя, уникаючи сплати екологічних податків.

Кримський титановий завод Дмитра Фірташа скидає відходи до Херсонської області та отруює ґрунти Присивашшя, уникаючи сплати екологічних податків.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів BIHUS.info.

За інформацією журналістів, кримська філія «Юкрейніан кемікал продактс» (до 2014 року — «Кримський титан»), незаконно скидає відходи свого виробництва до відстійників у Херсонській області, не сплачуючи при цьому жодних податків до бюджету.

«Перевірка Державної екологічної інспекції 2016 року виявила значне підвищення забруднення ґрунтів Присивашшя. Приміром, вміст заліза у сільському парку завищений у 142 рази», — йдеться у розслідування журналістів.

У самому підприємстві заперечують, що кримський завод працює навіть попри інформацію про те, що окупаційна влада Криму оштрафувала завод майже на 100 мільйонів гривень за недостовірну інформацію про викиди.

Крім цього, за інформацією журналістів, кримський титановий завод Дмитра Фірташа завозить українську сировину до Криму в обхід міжнародних та українських санкцій, накладений у зв’язку з анексією Криму.

ГПУ 20 березня  провела обшуки на підприємствах українського олігарха Дмитра Фірташа у справі про несплату податків на суму 500 мільйонів гривень.  У холдингу Фірташа цю інформацію заперечували.

Також в Австрії відтермінували екстрадицію Фірташа до США.

 

Пов`язані новини